انواع گریه نوزاد نشانه چیست؟

نوزادان گریه می کنند تا نیازهایشان را به شما بگویند . آنها معمولاً دو یا سه ساعت در روز گریه می کنند ، اما پس از خواندن این مقاله ممکن است بتوانید بفهمید که چگونه گریه کودک خود را تعبیر و مدیریت کنید.
گاهی اوقات گریه نوزاد می‌تواند برای والدین مضطرب و ناراحت کننده بوده و نوزادان ممکن است بدون هیچ دلیل واضحی گریه کنند . با این حال گاهی اوقات کودک از طریق گریه قصد دارد مشکل خود را به شما منتقل کند . سه نوع از دلایل رایج گریه کودک عبارتند از:

دلیل سه نوع رایج گریه نوزادان

1. گریه گرسنگی

نوزادان در طول سه ماه اول زندگی خود باید هر چند ساعت یکبار با شیر تغذیه شوند . هنگامی که آن ها گرسنه می شوند گریه های کوتاه و کم صدا می کنند.

2. کولیک

در ماه اول پس از تولد از هر پنج یک نوزاد ممکن است یک نوزاد به دلیل درد کولیک، گریه کند . این وضعیت با بیش از سه ساعت گریه حداقل سه بار در هفته مشخص می‌شود. گریه مانند جیغ های ناگهانی و بلند است. ممکن است صورت نوزاد قرمز شود، شکمش برآمده و پاها به داخل شکم جمع شوند که این مشکل می تواند به دلیل اتساع گازی یا سوزش سر دل باشد که در نوزادانی که با شیشه شیر تغذیه می‌شوند به دلیل بلعیدن هوا رایج است. با این حال باید طبق نظر پزشک از علت این درد اطمینان حاصل کنید.

انواع گریه نوزاد
انواع گریه نوزاد

3. گریه خواب

اگر کودک شما شش ماهه است باید بتواند خودش بخوابد با این حال آنها ممکن است به والدین خود در رختخواب نیاز داشته باشند . حتی بعد از اینکه رفتن به تخت خواب در هنگام بیماری و یا هرگونه تغییر در برنامه روزانه خود ممکن است با مشکل به خواب رفتن مواجه شوند.

گریه عادی کودک چیست؟

یک مطالعه نشان می دهد که بیشتر نوزادان تقریباً دو ساعت در روز گریه می‌کنند . اگر کودکی بیش از دو ساعت در طول شبانه روز گریه کند غیر عادی است .

چه انتظاری باید داشته باشیم؟

گریه نوزاد ممکن است والدین را حتی در شب تحریک کند. شدت گریه نوزاد در حدود ۶ و ۸ هفتگی به اوج خود می‌رسد و سپس سرعت آن کاهش می‌یابد و این می‌تواند یک دوره بسیار سخت برای والدین باشد.
اکثر نوزادان تقریبا سه ساعت در روز گریه و سر و صدا می‌کنند ، با این حال برخی از نوزادان ممکن است کمی بیشتر گریه کنند . اغلب نوزادان در اواخر بعد از ظهر و عصر گریه یا سر و صدا میکنند با این حال الگو ثابتی وجود ندارد.
وقتی کودک بزرگتر می‌شود زمان کمتری را صرف گریه می‌کنند همچنین احتمال انتقال گریه از شب به گریه طول روز بیشتر است.
چند روز پس از تولد نوزاد درک نیازهای کودک هنگام گریه برای والدین آسان‌تر می‌شودکه ممکن است به دلیل نفخ شکم یا احساس سرما باشد.
برخی از نوزادان اگر به طور مکرر توسط افراد زیاد (به عنوان مثال در یک مهمانی و دورهمی) دست به دست شوند ، عصبانی شده و گریه می کنند.

نحوه رفتار با یک گریه کودک

گریه کودک می‌تواند ناامیدکننده ، ناراحت کننده و طاقت فرسا باشد . پس از بررسی ممکن است بتوانید نحوه برخورد با گریه کودک را بیابید . البته که هیچ کس بهتر از والدین کودک را نمی‌شناسد اما ممکن است کمی طول بکشد تا کودک آرام شود .
او را در مکانی امن قرار دهید یا برای مدتی در آغوش بگیرید. در این حین انجام نکات زیر ممکن است کمک کننده باشد:

– اگر کودک شما گرسنه است به او شیر بدهید و ببینید که آیا مفید است یا خیر ؟ گاهی اوقات کودکان نیاز دارند چیزی را بمکند تا خودشان را آرام کنند حتی اگر گرسنه نیستند یک پستانک یا چیزی که کودک شما خودش بتواند بمکد ممکن است به آرام کردن او کمک کند.
– اگر کودک بیش از حد خسته باشد ممکن است به جای اینکه به خواب برود بد اخلاق شود . شما می توانید با قنداق کردن، کودک را تشویق به خوابیدن کنید . برای این کار کودک خود را به آرامی در یک پتو بپیچید (این شبیه رحم مادر است) .
تغییر منظره نیز گاهی پاسخگو است کودک را در کالسکه گذاشته و به پیاده روی بروید یا او را درون گهواره گذاشته و به آرامی تکان دهید تا خستگی کودک را تسکین دهد . این کار می‌تواند برای نوزادی که گریه می کند آرامش بخش باشد.
– گاهی اوقات ممکن است کودک دچار آلرژی هایی شود که از طریق شیر مادر منتقل می‌شود و شکم کودک را ناراحت می کند ، اگر این مسئله دائماً این اتفاق بیفتد ممکن است نوزاد شما نسبت به برخی محصولات غذایی مانند لبنیات ، آجیل یا غذاهای حاوی گلوتن (مانند گندم) حساسیت نشان دهد. اگر پزشک مشکوک به آلرژی غذایی باشد مادر شیرده باید به مدت یک هفته از خوردن محصولات غذایی حاوی این مواد امتناع کند و یا اگر از شیر خشک استفاده می‌کند شیر خشک نوزاد را تغییر دهد.
– اگر کودک شیری که خورده را استفراغ می کند در طول وعده‌های غذایی به آن استراحت دهید و به کودک خود کمک کنید تا آروغ بزند . در حالی که مادر نشسته است باید به کودک خود شیر دهد و برای جلوگیری از بلع زیاد هوا می تواند از بطری های مخصوص استفاده کند .
اگر این کار جواب نداد با پزشک اطفال صحبت کنید . بیشتر اوقات این رفلاکس خفیف در نهایت پس از استفاده از شیرخشک غلیظ برای نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می‌شوند یا با اجتناب از دود سیگار در خانه بهبود می یابد .
اگر کودک برای خواب گریه می کند اجازه دهید مدتی گریه کند . یک مطالعه نشان می دهد اگر به کودک اجازه دهید برای مدت‌های طولانی تر قبل خواب گریه کند به او کمک می‌کند سریعتر و طولانی‌تر بخوابد.
– تحریکات اطراف نوزاد را در هنگام خواب کاهش دهید با کودک خود در یک اتاق کم نور و ساکت بنشینید تا نوزاداحساس امنیت کند . برای آرام کردن کودک لالایی ملایمی را زمزمه کنید هر زمانی که احساس کردید مشکلی وجود دارد با پزشک مشورت کنید.
اگر کودک به دلیل کولیک گریه می کند کودک خود را به آرامی تکان دهید یا راه بروید و پس از مشورت با پزشک خودتان عصاره رازیانه بابونه یا سایر داروهای گیاهی را مصرف کنید.

توجه فرمایید !

مطالب موجود در سایت ، صرفا جهت افزایش اطلاعات عمومی است .
هرگونه سئوال درباره بیماری ، تشخیص بیماری و تجویز دارو در حیطه وظایف پزشک بوده و لازم است جهت معاینه ، تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کرده و از خود درمانی بپرهیزید .