سونوگرافی پروستات در کرج طرف قرارداد با بیمه

سونوگرافی پروستات در کرج ، در مرکز تصویربرداری پزشکی بهار با بالاترین دقت و تجهیزات پیشرفته پزشکی انجام می شود. 

سونوگرافی پروستات در کرج یا سونوگرافی ترانس رکتال (TRUS)، یک روش تصویربرداری است که در آن از امواج صوتی برای تولید تصاویر پروستات استفاده می‌شود. این روش معمولاً به منظور تشخیص و ارزیابی بیماری‌های پروستات از جمله سرطان پروستات، بروز نمودن گردش خون در پروستات و بروز بیماری‌های التهابی استفاده می‌شود. همچنین، در صورت نیاز، این روش می‌تواند برای بررسی گرفتگی‌ها و جراحی پروستات نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

 آماده‌سازی برای سونوگرافی پروستات، بهتر است راهنمایی‌های زیر را رعایت کنید:

۱- قبل از انجام آزمایش، به پزشک خود اعلام کنید که دارای نارسایی قلبی، نارسایی کلیوی، دیابت، یا هر گونه بیماری دیگر هستید.
۲- در روز آزمایش، بهتر است مثانه خود را خالی کنید و از مصرف مایعات زیاد در طول روز قبل از آزمایش اجتناب کنید.
۳- برای اطمینان از تصویر پروستات، بهتر است با مدارک سلامتی خود همراه باشید.
۴- در صورتی که قبلاً علائمی مانند خونریزی از ادرار، ناراحتی در ناحیه پروستات و یا درد در ناحیه پرستات تجربه کرده‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید.
۵- در صورتی که دارای ترس یا اضطراب در مورد انجام سونوگرافی پروستات هستید، با پزشک خود صحبت کنید تا بتواند برای شما آرامش‌بخشی مناسب را تعیین کند.
۶- بهتر است در روز آزمایش از هرگونه مواد مخدر، الکل، تنباکو و.. دوری کنید .

سونوگرافی پروستات در کرج
سونوگرافی پروستات در کرج

آیا برای سونوگرافی پروستات باید ناشتا بود؟

عموماً برای انجام سونوگرافی پروستات، نیازی به ناشتا بودن نیست و معمولاً این آزمایش به صورت پوستی بر روی ناحیه پروستات انجام می‌شود. با این حال، در صورتی که برای بررسی دقیق‌تر، سونوگرافی ترانس رکتال (TRUS) انجام شود، ممکن است نیاز به تهیه و تمیز کردن روده داشته باشید. در این صورت، پزشک شما ممکن است نیاز داشته باشد تا به شما بگوید چگونه می‌توانید روده خود را خالی کنید، مثلاً با مصرف یک رژیم غذایی خاص یا مصرف مایعات خاص قبل از آزمایش. در هر صورت، پیش از انجام سونوگرافی پروستات، بهتر است با پزشک خود در مورد نیازهای خاص خود صحبت کنی

آیا برای سونوگرافی پروستات باید مثانه پر باشد؟

برای انجام سونوگرافی پروستات با سونوگرافی ترانس رکتال (TRUS)، نیاز است که مثانه پر باشد تا بهترین تصویربرداری از پروستات به دست آید. بنابراین، پیش از انجام این آزمایش، ممکن است پزشک شما بخواهد که برای شما مقداری آب بنوشید تا مثانه شما پر شود. به هر حال، بهتر است پیش از انجام هر آزمایشی با پزشک خود درباره روش‌های آماده‌سازی صحبت کنید و دستورالعمل‌های خاصی را که باید قبل از انجام آزمایش انجام دهید، رعایت کنی

سونوگرافی پروستات از روی شکم

برای انجام سونوگرافی پروستات، دو روش مختلف وجود دارد: سونوگرافی ترانس رکتال (TRUS) و سونوگرافی از روی شکم.
در سونوگرافی پروستات از روی شکم، تصویربرداری با استفاده از امواج صوتی از بیرون شکم انجام می‌شود. این روش معمولاً برای بررسی علائم مشکوک در پروستات و یا برای ارزیابی بعضی از مسائل پروستات مانند بزرگی پروستات استفاده می‌شود. در این روش، قبل از انجام آزمایش، باید مثانه خالی شده باشد و برای این منظور معمولاً به بیماران توصیه می‌شود که قبل از آزمایش به دفع ادرار بروند.
اگر پزشک شما برای شما سونوگرافی پروستات از روی شکم تجویز کرده است، بهتر است با او در مورد دستورالعمل‌های خاصی که باید در آماده‌سازی قبل از آزمایش رعایت کنید، صحبت کنید .

برای انجام سونوگرافی پروستات در کرج ، با مرکز تصویر برداری پزشکی بهار تماس بگیرید. 

توجه فرمایید !

مطالب موجود در سایت ، صرفا جهت افزایش اطلاعات عمومی است .
هرگونه سئوال درباره بیماری ، تشخیص بیماری و تجویز دارو در حیطه وظایف پزشک بوده و لازم است جهت معاینه ، تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کرده و از خود درمانی بپرهیزید .